• Umowa na BCU podpisana

13.03.2024

Rozpoczynamy remont budynku  Branżowego Centrum Umiejętności przemysłu szklarskiego w Malinowie. 12.03.2024 r. nastąpiło podpisanie umowy na: wykonie robót budowlanych, nadzór autorski, nadzór konserwatorski. Wartość robót budowlanych  9 845 162,59 zł

• Mistrz Szkolnej Patelni

05.03.2024

Konkurs kulinarny o tytuł "Mistrza Szkolnej Patelni" to najstarszy i najważniejszy konkurs dla uczniów szkół gastronomicznych w województwie warmińsko-mazurskim. Szczególnym wyróżnieniem, podkreślającym rangę wydarzenia jest objęcie Patronatu Honorowego nad XXVI edycją Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego o tytuł "Mistrza Szkolnej Patelni" przez wiele znamienitych urzędów i instytucji.

• Sztuka witrażu bez tajmnic

Branżowe Centrum Umiejętności przemysłu szklarskiego w Malinowie

W dniach 5-10 lutego 2024 r. nauczyciele Zespołu Szkół w Malinowie uczestniczyli w kursie zawodowym pt. Witraż. Zdobywaliśmy umiejętności zawodowe dotyczące technik zdobienia szkła w formie fusingu, wytrawiania, grawerowania szkła oraz tworzenia witraży.

Po raz kolejny mogliśmy przekonać się, jak niezwykły i fascynujący to materiał, o wielu sprzecznych właściwościach – z jednej strony bardzo wytrzymały, z innej materiał rozpadający się na kawałki w krótkim czasie.

Zobaczcie nasze prace, od projektu do tworzenia witraży.