• Konferencja online pt. Współpraca szkoły z pracodawcami jako działanie wzmacniające jakość kształcenia zawodowego, podnoszące kompetencje ucznia i znaczenie rozwoju doradztwa zawodowego.

22.06.2021

W dniu 17 czerwca 2021r. nauczyciele, doradcy zawodowi, dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także pracodawcy z powiatu działdowskiego spotkali się na konferencji online celem dalszego zaaktywizowania pracodawców/ organizacji pracodawców, jednostek samorządu terytorialnego oraz szkół do podejmowania wspólnych działań wspierających i poszerzających wiadomości na temat kształcenia branżowego, zawodowego.

Zgromadzonych Gości powitała Joanna Górzyńska, powiatowy koordynator ds. doradztwa zawodowego w powiecie działdowskim oraz Piotr Dercz, Dyrektor Zespołu Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie, skąd po raz kolejny odbywały się rozmowy i prelekcje wzmacniające działania szkół z pracodawcami na różnych etapach edukacyjnych.

Na wstępie uczestnicy spotkania mogli wysłuchać wystąpienia Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty – Pana Krzysztofa Marka Nowackiego, zachęcające do pogłębiania tematyki związanej z kształceniem zawodnym i doradztwem zawodowym.

Temat: Współpracy szkoły z pracodawcami, a rolą doradztwa zawodowego w funkcjonowaniu zawodowym uczniów -
              podjęła prelegent Pani Marta Koch-Kozioł, starszy specjalista, kierownik Wydziału Doradztwa edukacyjno-zawodowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie – dzieląc się cennymi uwagami zarówno z doradcami zawodowym, jak i pracodawcami, zwracając uwagę na założenia współpracy i jej umocnienia w prawie oświatowym, a także korzyści wypływające dla uczniów, którzy w przyszłości wejdą na rynek pracy.

Następnie podczas naszego spotkania propozycję realizacji kształcenia zawodowego w zakładzie pracy, omówił Pan Adam Kołpacki, instruktor nauki zawodu, koordynator staży zawodowych w firmie Szynaka Meble Lubawa.  Zgromadzeni na spotkaniu pracodawcy mogli skorzystać z cennych uwag, podpowiedzi, jakimi w swojej pracy z uczniami kieruje się firma Szynaka Meble Lubawa.

Kolejny z przedstawicieli pracodawców, Pani Teresa Miecznik, menadżer HR w firmie Heinz Glass Działdowo podjęła temat związany z istnieniem w naszym powiecie klas patronackich  i spojrzeniem na nie okiem pracodawców. Pani prelegent zwróciła zarówno doradcom zawodowym, dyrektorom,  jak i pracodawcom uwagę na wykształcanie w uczniach, młodych ludziach, pracownikach  - kompetencji miękkich, społecznych, które dziś są tak potrzebne na rynku pracy.

Na konie dobrymi praktykami w zakresie współpracy pracodawca – szkoła  w powiecie działdowskim podzieli się dyrektorzy szkół branżowych – Pan Andrzej Piątkowski (Zespół Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku), Pan Jacek Markiewicz (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. ks. Edmunda Domańskiego w Iłowie-Osadzie) oraz Pan Piotr Dercz (Zespół Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie). Dyrektorzy wskazali możliwości współpracy szkoły z pracodawcami ze względu na kierunki kształcenia zawodowego istniejące w poszczególnych placówkach oświatowych.

Konferencja została podsumowana przez Panią Marlena Perzyńską, Naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Starostwa Powiatowego w Działdowie.

Relacja z konferencji online w powiecie działdowskim, Joanna Górzyńska

• Ogłoszenie o zamówieniu Roboty budowlane

Ogłoszenie o zamówieniu Roboty budowlane

Budowa oczyszczalni ścieków o przepustowości do 7,5 m3/dobę dla budynków Zespołu Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie

Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00079540/01

Strona postępowania

Działając na podstawie art. 253 ust. 2 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. poz. 2019 ze zm.) – dalej: ustawa Pzp, zamawiający informuje, że dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej.
              Jako ofertę najkorzystniejszą uznano ofertę nr 2 złożoną przez wykonawcę Emkan-Pro Krzysztof Murawski, 18-300 Zambrów, Pstrągi Gniewoty 6, cena oferty brutto: 232.470,00 zł. Informacja dotycząca wyboru najkorzystniejszej oferty znajduje się na stronie postępowania.

Termin składania ofert: 2021-06-25 13:00

Miejsce składania ofert: https://miniportal.uzp.gov.pl/